Tip na výlet na bicykli

Hrad Dobrá Voda

Zrúcanina stredovekého hradu z 13. storočia, ktorá sa nachádza kúsok od obce Dobrá Voda.

Typ bicykla

MTB

Terén

Ťažký kopcovitý

Náročnosť

Vysoká
 • Hrad Dobrá Voda
 • Hrad Dobrá Voda
 • Hrad Dobrá Voda
 • Hrad Dobrá Voda
 • Hrad Dobrá Voda - cesta cez vrch Slopy

  Popis miesta

  Zrúcanina stredovekého hradu Dobrá Voda sa nachádza kúsok od obce Dobrá Voda. Je je ukrytý pre zrakmi v pomerne hustom lese a na rozdiel od iných známych hradov ho nie je z diaľky vidno. Názov hradu je odvodený od početných vodných prameňov v jeho okolí a bol postavený na obranné účely.

  Hrad je prístupný verejnosti a nevyberá sa tu vstupné. V hradnom areáli sa nachádzajú informačné tabule, kde sa dozvieš viac z jeho histórie. Takisto tu nájdeš aj lavičky na posedenie v príjemnom prírodnom prostredí. Výhodou tohto hradu je, že nie je taký známy ako iné hrady a preto je to cítiť veľmi príjemnú a autentickú atmosféru.

  Občerstvenie a toalety je možné nájsť kúsok od hradu, v obci. Nachádza sa tu aj kúpalisko Dobrá Voda. Ponúka bazén prispôsobený pre plavcov i neplavcov, v ktorom je voda ohrievaná slnečnými kolektormi. K prednostiam kúpaliska určite patrí aj rozsiahla trávnatá plocha, ktorá je upravená a určená rovnako na opaľovanie, ako aj na loptové hry.

  Športovým nadšencom areál ponúka volejbalové ihrisko, tenisové kurty a stolný tenis. Deti bezpochyby poteší detské ihrisko vybavené hojdačkami, preliezkami a množstvom priestoru na naháňačky a schovávačky.

  Hrad Dobrá Voda sa oplatí navštíviť najmä pre jeho osobitý charakter a nezameniteľnú prírodnú atmosféru. 

  Autor videa: Never Stop Exploring

  Tip: Neviete ako používať turistické a cyklistické mapy alebo ako si naplánovať ideálnu trasu prípadne pozrieť prevýšenie? Ideálny spôsob je použiť Mapy.cz, kde sa treba prepnúť do turistickej mapy. Tu je stručný návod ako na to. 

  Cyklotrasy

  Na hrad sa môžeš dostať viacerými cestami. Priamo z obce Dobrá Voda vedú dva turistické chodníky, jeden červený popri cintoríne a okolo starého židovského cintorína. Alternatívne aj po zelenom turistickom chodníku okolo rekreačného strediska Mariáš. 

  Po žltej cyklotrase 8211 sa sem dostaneš aj z Brezovej pod Bradlom. Veľmi pekná je aj červená cyklotrasa 047 – Štefánikova cyklomagistrála, ktorá vedie cez lesné cesty taktiež z Brezovej pod Bradlom. 

  Dostať sa sem je možné aj z Hradišťa pod Vrátnom po zelenom turistickom chodníku Jána Holého. Krásne výhľady ponúka aj červený turistický chodník (Cesta hrdinov SNP) vedúci cez kopec Slopy. Tu sa však treba pripraviť na to, že krátka časť trasy cez Slopy je pomerne technicky náročná a bezpečnejšie je absolvovať ju vedľa bicykla. 

  V blízkom okolí hradu Dobrá Voda sa nachádzajú aj dve ďalšie zaujímavé miesta. Približne 7 km od hradu je poľovnícky kaštieľ Planinka a 9 km je kláštor Katarínka.

  • Kopec Slopy nad hradom Dobrá Voda
   Kopec Slopy
  • Kopec Slopy nad hradom Dobrá Voda
   Kopec Slopy
  • Kaštieľ Planinka - Dechtice
   Dechtice Planinka
  • Kláštor Katarínka
   Kláštor Katarínka
  • Červený chodník na Slopy - cyklotrasa na hrad Dobrá Voda
   Červený chodník na Slopy

   Kam na výlet

   Zaujalo ťa toto miesto?

   Výborne, naozaj dobrý výber. Tak nestrácaj čas a naplánuj si sem výlet.

   © Kam na bajk, 2022 | BOLD Digital

   Požičaj si e-bike
   Zľava 15% od 3 dní.

   Rezervuj teraz

   Požičaj si e-bike
   Zľava 15% od 3 dní.

   Rezervuj teraz