Tip na výlet na bicykli

Zámok Strážnice

Obnovený zámok z 13. storočia s nádherným zámockým parkom nachádzajúci sa v meste Strážnice na Morave.

Typ bicykla

MTB, cestný

Terén

Mierne kopce

Náročnosť

Stredná

Strážnice a okolie

Mesto Strážnice leží na ľavom brehu rieky Veličky, v centre regiónu Slovácko na moravsko – slovenskom pomedzí. Strážnica je historicky významné mesto s bohatými tradíciami ľudovej kultúry a nádhernou okolitou prírodou.

Počiatky samotného mesta sú spájané s upevňovaním hraníc českého štátu v 2. pol. 13. storočí. Na ochranu zemských hraníc bolo vtedy vybudovaných niekoľko hradov, medzi ktorými sa nachádzal aj hrad v Strážnici, vystavený po roku 1260. 

V súčasnosti je mesto obľúbenou turistickou destináciou s bohatým kultúrno-spoločenským životom. Svoj voľný čas môžeš využiť návštevou zámku, skanzenu alebo prechádzkami v prístave popri Baťovom kanáli. V okolí mesta sa nachádza množstvo cyklistických a náučných turistických trás. V meste je množstvo krčmičiek, cukrární a príjemná relaxačná zóna pri Bielej veži. Každý má teda možnosť si v meste nájsť, čo ho zaujíma a vyraziť za zábavou, zážitkami a poznaním.

Za návštevu stojí aj priľahlý Petrov, kde sa nachádza prístav a známe vinné sklepy Plže. 

Mesto Strážnice ponúka množstvo atrakcií akými sú plavby na lodi po Baťovom kanály, skanzen a vinobranie, ktoré bežne na Kopaniciach nezažijete. 

Tip: Neviete ako používať turistické a cyklistické mapy alebo ako si naplánovať ideálnu trasu prípadne pozrieť prevýšenie? Ideálny spôsob je použiť Mapy.cz, kde sa treba prepnúť do turistickej mapy. Tu je stručný návod ako na to. 

Cyklotrasy

Cyklotrasa do mesta Strážnice ponúka veľa atrakcií a prechádza množstvom zaujímavćyh miest. Ideálna je najmä pre zdatných cyklistov, ktorí radi objavujú nové miesta.

Dostať sa do Strážnice z Kopaníc je možné cez Vrbovce odkiaľ prekročíme československú hranicu. Prejdeme cez nádherné Vojšické lúky k vodnej nádrži Lučina odkiaľ pokračujeme smerom na Radějov alebo Tvarožnú Lhotu. Odtiaľ sa už dostaneme priamo do Strážnice alebo Petrova. Tento región je známy sieťou prírodných trailov, ktoré sú voľne dostupné pre cyklistov.

  • Vodná nádrž Lučina
  • Baťov kanál Petrov
  • Prístav Petrov
  • Vinné sklepy Petrov Plže
  • Vinné sklepy Petrov Plže
  • Vinné sklepy Petrov Plže
  • Vinné sklepy Petrov Plže
  • Hostinec Petrov Plže
  • Sigletraily pod Travičnou

Kam na výlet

Zaujalo ťa toto miesto?

Výborne, naozaj dobrý výber. Tak nestrácaj čas a naplánuj si sem výlet.

© Kam na bajk, 2022 | BOLD Digital

Požičaj si e-bike
Zľava 15% od 3 dní.

Rezervuj teraz

Požičaj si e-bike
Zľava 15% od 3 dní.

Rezervuj teraz